,,Oči dokořán 2020“

Krajské kolo soutěžní přehlídky výtvarného oboru ZUŠ v Semilech

V tomto roce vůbec poprvé ZUŠ Semily organizuje krajskou soutěžní přehlídku výtvarného oboru základních uměleckých škol. Přehlídka se koná každé tři roky a pro aktuální ročník bylo vyhlášeno nepovinné téma „UMĚNÍ - TADY A TEĎ“.

Muzeum a Pojizerská galerie v Semilech vyšla této akci vstříc a v pondělí 6. dubna se zde sejdou pedagogové výtvarných oborů z celého libereckého kraje. Slavnostní vernisáž proběhne v 16 hodin, kterou zpříjemní MiniBand ze ZUŠ Semily.

Každý pedagog přiveze přihlášené práce svých žáků v soutěžních výtvarných disciplínách: výtvarné řady a projekty, jednotlivé a prostorové práce, výsledky příprav na vyšší umělecké školy, fotografické
a multimediální tvorby žáků a výtvarné akce.

Po instalaci soutěžních prací si sami pedagogové své kolekce obhájí před šestičlennou porotou. Na vernisáži porota ohodnotí práce jednotlivých disciplín v členění podle věkových kategorií. Vybrané práce bude řadit k ocenění do bronzového, stříbrného a zlatého pásma. Práce ze zlatého pásma tak mohou být vybrána do ústředního kola. To se bude konat celý víkend 9. - 11. 10. 2020 v historickém prostředí Šternberského kláštera, kde budou vystaveny výherní práce ze všech krajů celé České republiky.

Práce krajského kola soutěžní přehlídky budou v Pojizerské galerii v Semilech vystaveny do 3. 5. 2020.

Mgr. Libuše Roudnická